• Atatürk Blv. No:142/A
  • info@gesaltd.com
Telefon Numarası

0 256 811 39 40

close

GESA Isıtma Soğutma LTD.ŞTİ. Ayrıcalığı İle

VİRÜSTEN KORUYAN TEKNOLOJİLER

BM Ozon Jeneratörü

Virüs Koruma
99%
Hava Temizleme
98%
Yerli Üretim
100%
Kurulum Kolaylığı
95%
Ozon-Jeneratörü-didim-akbük-altınkum-gesa-ısıtma-soğutma-corona-covid19

Yerli üretim BM ozon jeneratörü ile zararlı tüm bakteri virüs ve mikro organizmalardan %99.9 oranında kurtulun. (Yeni tip korona virüse karşı koruma sağlar.)
Ortam ozonlama cihazı, bulunduğunuz ortamın havasını temizlemek ve ortamdaki gözle görülmeyen kir yüklerini yok etmek için üretildi. BM Ozon Jeneratörü, A kalite bir ozonlama cihazıdır.

OZON JENERATÖRÜ İLE İLGİLİ MERAK EDİLENLER

Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3). İki atomlu normal atmosferik oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir. Ozon gazı bilinen en güçlü ve hızlı dezenfektasyon maddesidir. Oksijen moleküllerinin atomlara parçalanıp tekrar birleşmesiyle oluşan O3 Kapalı ortam hava kalitesini yükseltmekte önemli rol oynar. Ortama yayılan Ozon içindeki tek Oksijen atomu, çok reaktif olduğu için O2’yi terk edip ortamda bulunan insan sağlığı için sorun teşkil edebilecek yüzlerce mikro organizma, kimyasal, gaz, bakteri, küf, mantar ve alerjen gibi mikrobiyolojik oluşumları okside etmek suretiyle ya tamamen yok eder yada minimum miktara indirir. Akla gelebilecek her türlü kokuyu çok kısa bir sürede yok eder. Çok güçlü okside etme ve çok etkili dezenfekte etme özelliği sayesinde, Dünya çapında içme suyu sağlayan arıtma ve gıda üretim tesislerinde mikrop öldürücü olarak kullanılmaktadır. Tüm dünyada birçok hastalığın tedavisinde ve anti-aging uygulamalarında kullanılmaktadır.

Ozon Bilinen en etkili dezenfektandır. Ozon Klordan yaklaşık 3125 kat daha hızlı dezenfekte etkisi gösterir Ozonun etkisi anlıktır, depolanamaz. Oksijene dönüşür, atık bırakmaz. Ozon çevre dostudur, haşere popülasyonunu azaltır. Ozon Tüm mikroorganizmaları, virüs, alerjen, bakteri, küf, mantarı yok eder ve oluşumunu engeller. Ozon Kimyasal maddelerden kalan atıkları da elimine eder.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede virüs, bakteri, mantar ve mikropları öldürebilme özelliğine sahip ozon gazının, korunmayı destekleyici ve bağışıklığı kuvvetlendirmek amacıyla daha aktif kullanılmalıdır.

Ozon üç oksijen atomundan oluşan stabil olmayan bir gazdır. İki atomlu atmosferde bulunan oksijenin (O2) çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir.

Ozon gazının doğada oluşması güneşten gelen mor ötesi ışınların atmosferdeki oksijeni parçalamasıyla ya da yıldırımın oksijeni parçalamasıyla ortaya çıkmaktadır. Ozon gazı havadan daha ağır bir gaz olduğu için yeryüzüne doğru iner, havayı doğal yöntemle temizler. Özellikle yağmurlu ya da fırtınalı günlerde hissettiğimiz koku ozonun yeryüzünde en yoğun halde olmuş şeklidir.

Ozon gazı oksidasyonu çok yüksek ve bilinen en kuvvetli dezenfektan olması ve diğer dezenfeksiyon yöntemlerine göre insan vücuduna zararlı hiçbir kalıntı bırakmaması sebebiyle son yıllarda çok yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

Mikroorganizmalara karşı çok etkili olan ozon, yaşam formları büyüdükçe etkisi sınırlıdır. İnsanlar ve hayvanlar üzerinde ise, zararlı etkisi FDA sınırları (0.1 PPM oranı aşmaması gerekiyor) içerisinde yoktur. Güvenlik seviyesinin üzerinde solunduğu taktirde insan ve hayvanlarda, burun, geniz, göz, ciğerler gibi mukoz dokularda tahriş etkisi olabilir. Ozonun bitkiler üzerinde zararlı bir etkisi görülmemiştir.

Ozon gazı diğer dezenfektan yöntemleri içerisinde çok daha kuvvetlidir. Ozon organizmaların hücre duvarlarını parçalayarak bilinen bütün virüs, bakteri, mantar, maya ve küf çeşitleri için yok edici etkiye sahiptir.

Hayır, ozon jeneratörü kimyasal değildir. Doğal yolla ozon üretir. Havadaki oksijen molekülleri elektrik kullanılarak bir birinden ayrılır ve kısa süre sonra ozon molekülleri oluşur. Ancak bu ozon molekülleri zayıf bir bağ ile oluşturulduğu için koku moleküllerini parçaladıktan sonra tekrar oksijene dönüşürler.

Cihazı fişe takınız ve çalışma süresini kullanılacak ortamın büyüklüğüne göre ayarlayınız. Siz fişini prizden çekene kadar sizin belirlediğiniz süre ve periyotlar ile çalışmaya devam edecektir.

Bu uygulama yapılacak ortamın büyüklüğüne, içerideki koku seviyesine bağlıdır. Araba içi için önerilen uygulama süresi 5 dakikadır. Alan büyüdükçe, uygulama süresi de uzatılmalıdır. Ancak uygulama sonunda istenilen sonuç elde edilmediyse süreyi uzatarak, uygulamayı tekrarlayabilirsiniz. 10.000 mg/h kapasiteli bu cihaz için 240 m³ hacimli bir alanın dezenfekte edilebilmesi için günde toplam 30 Dk çalışması yeterlidir. Bu ortamın dışarı ile olan etkileşim sıklığına göre bu süre değişiklik gösterebilir.

Uzun süre direkt ozon solunduğu takdirde insan ve hayvanlarda, burun, geniz, göz, ciğerler gibi mukoz dokularda tahriş etkisi olabilir.

 

Ozon cihazı kötü koku moleküllerini parçalar ve ortamı kokudan arındırır. Aslında ortamdaki kokuları nötr yapar. Bir süre ozon kokusu kalır ancak bu koku zamanla kaybolur. Unutulmamalıdır ki ozon cihazı ortamı güzel kokutmaya değil, ortamdaki kötü kokulardan kurtulmaya yardımcı olur.

 

Ozon Jeneratörü Konusunda
Yardıma Mı İhtiyacınız Var?

Ozon Jeneratörü Konusunda
Yardıma Mı İhtiyacınız Var?

Bizimle irtibata geçin. Teknik ekibimiz size her konuda yardımcı olacaktır.

Bizimle irtibata geçin. Teknik ekibimiz size her konuda yardımcı olacaktır.